Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, na trwającej konferencji prasowej ogłosił, że nowym selekcjonerem kadry narodowej został Paulo Sousa.

50-latek zastąpi na tym stanowisku zastąpi zwolnionego przed trzema dniami Jerzego Brzęczka.

Portugalczyk w przeszłości pracował w wielu klubach w całej Europie. Był trenerem angielskiego Leicester, węgierskiego Videotonu, izraelskiego Maccabi Tel Aviv, szwajcarskiego FC Basel czy włoskiej Fiorentiny. Jego ostatnim pracodawcą był francuski Girondins Bordeaux. W swoim trenerskim dorobku ma zdobycie mistrzostwa Szwajcarii oraz Izraela.

Sousa przez wiele lat był także profesjonalnym piłkarzem. Występował między innymi w Juventusie i Borussii Dortmund, w których to dwukrotnie sięgnął po puchar Ligi Mistrzów. 50-latek ma na swoim koncie również 51. meczów w narodowej reprezentacji.

W roli szkoleniowca reprezentacji Polski zadebiutuje 25 marca 2021 roku, w spotkaniu przeciwko Węgrom.

Autor: Patryk Stysiński

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.