Szkocja dołącza do Holandii i Francji, kończąc dzisiaj przedwcześnie sezon. Mistrzem, już dziewiąty raz z rzędu, został Celtic. Natomiast ze Scottish Premiership pożegna się Hearts. Tym samym drużyna z Glasgow dzierży tytuł najdłużej trwającej serii mistrzowskiej w Europie. Wyprzedza tym samym Juventus, walijski TNS i Łudogorec Razgrad, zespoły te mają na swoim koncie osiem kolejnych mistrzostw.

Celtic ponadto jest o krok od zapisania się w historii szkockiej piłki. Wystarczy im bowiem tytuł mistrzowski w przyszłym sezonie, by stać się pierwszą drużyną w Szkocji, wygrywającą 10 razy z rzędu mistrzostwo. Daleko im jednak do europejskich rekordzistów, którymi są ex aqueo łotewskie Skonto i gibraltarski Lincoln (po 14 mistrzostw).

Jednak zakończenie sezonu równało się nie tylko z przyznaniem mistrzostwa, ale również ze spadkami i awansami. Pożegnać się z elitą po pięciu latach będzie musiało Heart of Midlothian, a w ich miejsce wskoczy do niej Dundee United, pierwszy raz od czterech sezonów.

Wyspy nie cieszą się szczególnym zainteresowaniem polskich graczy. Patryk Klimala, który w tym roku wystąpił w dwóch ligowych meczach Celticu, znajdując się na murawie łącznie przez 15 minut, jest pierwszym Polakiem grającym w Premiership od dwóch sezonów. Wcześniej w barwach Hearts występowali Rafał Grzelak i Krystian Nowak.

 

Przeczytaj także: 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.