ANDER GILLENEA/AFP via Getty Images

Za nami przedostatni, 7. etap wyścigu Paryż – Nicea. Dzisiaj na trasie liczącej 113 kilometrów najlepszy okazał się Primož Roglič, wyprzedzając Gino Mädera oraz Maxa Schachmanna.

Słoweński zawodnik wyprzedził swojego rywala o dwie sekundy i uzyskał łączny czas 3:09:18. Jego przeciwnik był jednak bardzo blisko zwycięstwa i oddał prowadzenie na kilkanaście metrów przed metą. Dla Primoža jest to trzeci wygrany etap w tym wyścigu, który może zapewnić mu końcowy triumf w rywalizacji. Lider klasyfikacji generalnej wyprzedził bowiem swojego największego przeciwnika w walce o sukces – Maxa Schachmanna – o pięć sekund. Niemiec przejechał linię mety jako trzeci, czwarte miejsce zajął Lucas Hamilton, a piąty wyścig zakończył Aleksander Własow.

Klasyfikacja generalna wyścigu:
1. Primoz Roglic (Słowenia/Jumbo – Visma) 26:32:01
2. Maximilian Schachmann (Niemcy/BORA – hansgrohe) +0:00:52 s
3. Aleksander Własow (Rosja/Astana – Premier Tech) +0:01:11
4. Ion Izagirre (Hiszpania/Astana – Premier Tech) +0:01.15
5. Tiesj Benoot (Belgia/Team DSM) +0:01:34

Już jutro finał rywalizacji w wyścigu Paryż – Nicea. Początek 8. Etapu o godzinie 14:15.


Autor: Adam Wojtowicz

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.