W poniedziałkowy wieczór zakończy się trzecia runda Pucharu Anglii. W ostatnim spotkaniu Manchester United zmierzy się z Aston Villą.

Manchester United po świetnej końcówce 2021 nowy rok rozpoczął od porażki. “Czerwone Diabły” mimo sporego posiadania piłki zaprezentowały się słabo w meczu ligowym z Wolverhampton i przegrały 1-0 po trafieniu Joao Moutinho. Dzisiaj kibice będą oczekiwać powrotu na zwycięską ścieżkę, ze względu na to jaką wagę mają rozgrywki FA Cup. Ewentualna porażka byłaby też niepokojącym znakiem przed weekendowym meczem w Premier League, w którym United znowu zmierzy się z Aston Villą.

Ekipa z Villa Park w ostatnich tygodniach nie spisuje się idealnie i raczej nie liczy na wiele przed dzisiejszym starciem. Wszystkie ekipy z czołówki Premier League radziły sobie z gośćmi bez problemu w niedawnej przeszłości. Polegli oni z Chelsea, Liverpoolem i Manchesterem City w ostatnim miesiącu, a 2022 rozpoczęli również od porażki, tym razem z Brentford. Idąc tym tropem ciężko podejrzewać, że Aston Villa postawi się dziś rywalom. Nadzieję kibicom tej drużyny może dać ewentualnie ich nowy zawodnik – Philippe Coutinho, który może dziś otrzymać okazję do debiutu.

W 192 meczach między ekipami, które zawalczą dziś o pozostanie w FA Cup 101 razy wygrywał Manchester United, a Aston Villa zaliczka tylko 51 triumfów. W samym Pucharze Anglii “Czerwone Diabły” również były z reguły lepsze – wyeliminowali przeciwników w 10 z 12 pojedynków.

Początek meczu na Old Trafford o 20:55. Sędzia pojedynku będzie dziś Oliver Taylor. Na relację ze starcia zapraszamy do kanału 1. Radia GOL – skomentuje je Eryk Szpruch. 

UDOSTĘPNIJ