Można powiedzieć, że teraz zaczyna się poważne granie. 24 zespoły walczą bowiem o awans do finałowej ósemki turnieju. Z każdej z czterech grup dalej przejdą dwie reprezentacje. Wśród nich mogą znaleźć się również Polacy. Dziś jednak podopieczni Patryka Rombla nie wyjdą na parkiet, ale mimo to czeka nas kilka ciekawych pojedynków.

Dzisiejsze emocje na afrykańskich parkietach rozpoczniemy już o 15:30. Na tę godzinę zaplanowano trzy spotkania – dwa fazy zasadniczej i jedno tzw. Pucharu Prezydenta, czyli drużyn, które odpadły już z rywalizacji o najwyższe cele. W jego ramach zmierzą się Chile i Korea Południowa. Minimalnym faworytem wydają się na ten moment zawodnicy z Ameryki Południowej. Poprzednie spotkanie tych zespołów wygrali jednak Koreańczycy (37-22). Tyle że miało ono miejsce ponad dziesięć lat temu. Od tego czasu Chilijczycy stali się dużo silniejszą reprezentacją.

Drugim meczem dla przegranych turnieju będzie starcie Austrii z Marokiem. Europejczycy są faworytem tego starcia, ale szósty zespół Mistrzostw Afryki 2020 na pewno łatwo się nie podda i napsuje trochę krwi reprezentantom “Starego Kontynentu”. Dosłownie i w przenośni. W ich barwach występuje niejaki Hicham Hakimi, który otrzymał na tym turnieju dwie czerwone kartki. W tym meczu jednak na parkiecie się nie pojawi, właśnie z powodu zawieszenia. Ale nie ma co się martwić. Jego koledzy też potrafią grać ostro, bo w ostatnim grupowym spotkaniu dostali kolejne dwie czerwone kartki.

Pora na zapowiedź crème de la crème dzisiejszej rywalizacji. O 15:30 Macedonia Północna podejmie Słowenię. Na poważnie. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Słoweńców będzie sensacją. Gdyby nie koronawirus w ekipie Czech zawodników z kraju ze stolicą w Skopjach w ogóle na czempionacie by nie było.

Dużo ciekawiej zapowiada się za to starcie Szwajcarów z Islandczykami. Helweci toczyli zacięty bój z Francją i przegrali tylko 24-25. Teraz muszą się postarać o zwycięstwo, jeśli chcą zachować jakikolwiek cień nadziei na przejście dalej. Wielkich szans nie mają, ale próbować z pewnością będą.

Już było napomknięcie o Francji, więc trzeba też wspomnieć o ich spotkaniu. Podopieczni Guillaume Guille’a podejmują dziś jedno ze swoich starych terytoriów – Algierię. Piłkarze z Afryki nie mają zbyt wielu szans w starciu z jedną z najsilniejszych reprezentacji, ale nie mają też nic do stracenia. Mimo że są dużo słabsi, nie oznacza to, że Francuzi wygrają łatwo, gładko i przyjemnie.

W kolejnym pojedynku „Rosyjska Federacja Piłki Ręcznej”, czyli w skrócie Rosja zmierzy się z Egiptem, czyli gospodarzem turnieju. Zapowiada się jedno z bardziej wyrównanych spotkań tego wieczoru, w którym obie drużyny nie odpuszczą żadnej piłki, bo każda z nich ma realne szanse na awans do final eight.

Dziś czeka na nas jeszcze ciekawe starcie pomiędzy Portugalią a Norwegią. Jeden i drugi zespół ma dobrą pozycję do ataku na awans, a dzisiejsze spotkanie, jeśli zakończyłoby się remisem, byłoby z korzyścią dla obu ekip. Czy tak będzie? Przekonamy się już niebawem.

Równolegle toczyć się będzie spotkanie Szwecji z Białorusią. Skandynawowie są jednymi z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju. Tego wieczoru powinni udowodnić, że przyjechali do Egiptu w dobrej formie i będą w stanie walczyć o najwyższe cele.

Terminarz ósmego dnia MŚ w Egipcie:

15:30:

  • Chile – Korea Południowa
  • Macedonia Północna – Słowenia
  • Szwajcaria – Islandia

18:00:

  • Austria – Maroko
  • Szwajcaria – Islandia
  • Francja – Algieria
  • RHF – Egipt (kanał 1, komentarz: Mateusz Orłowski, Bartosz Pająk)

20:30:

  • Portugalia – Norwegia (kanał 3, komentarz: Adrian Kozioł)
  • Szwecja – Białoruś

Po wszystkich spotkaniach zapraszamy na codzienny program podsumowujący wydarzenia na MŚ w Egipcie – Z wizytą u Faraona. Już o 22:30 w kanale nr 1 Radia GOL.

Autor: Dawid Lampa

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.