Jak podaje oficjalne konto Twitterowe Realu Madryt, Cristiano Ronaldo opuści drużynę „Królewskich” by przenieść się do Juventusu.

Spekulacje na temat transferu pojawiały się w mediach od kilku dni, lecz dziś oficjalnie potwierdzono transfer.

Trzydziestotrzyletni już Ronaldo w barwach „Los Blancos” spędził dokładnie 9 lat i 9 dni. Został najlepszym strzelcem w historii Realu z 451 bramkami w 438 meczach. W historii madryckiego klubu zapisze się przede wszystkim jako zawodnik, który poprowadził zespół do zdobycia trzech pucharów Ligi Mistrzów z rzędu, co nie udało się nigdy żadnej innej drużynie.

W oficjalnym oświadczeniu Real Madryt wspomina, iż „Dla Realu Madryt, Cristiano Ronaldo zawsze będzie jednym z jego wielkich symboli i unikalnym odniesieniem dla kolejnych pokoleń.

ŹRÓDŁOReal Madrid C.F.
FOT.DeviantArt
UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.