AS Monaco za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej potwierdziło, że nowym zawodnikiem klubu został Wissam Ben Yedder. Były gwiazdor Sevilli ma zastąpić w drużynie z Księstwa Radamela Falaco.

Kolumbijczyk niebawem opuści szeregi francuskiej drużyny i podpisze kontrakt z tureckim Galatasaray. Działacze AS Monaco bardzo szybko zareagowali na odejście Falcao i ściągnęli w jego miejsce gwiazdę Sevilli, Wissama Ben Yeddera. “Les Rouge et Blanc” zapłacili za Francuza 40 milionów euro, a zawodnik złożył podpis na pięcioletniej umowie.

Jestem bardzo szczęśliwy, że stałem się częścią AS Monaco. Czułem, że klub bardzo chciał mnie pozyskać – powiedział Ben Yedder.

Wybrałem AS Monaco, bo wierzę w ten projekt i chcę zrobić wszystko co możliwe, żeby zrealizować nasze wspólne cele. Przyszedłem z zamiarem udowodnienia moich umiejętności i chęcią wejścia na nowy poziom. Chcę podziękować klubowi za zaufanie – dodał.

Ben Yedder występował w Sevilli od 2016 roku. Francuz rozegrał dla klubu z Sanchez Pizjuan 138 meczów, w których zdobył 70 goli i zaliczył 22 asysty. Szczególnie dobry był dla niego miniony sezon, w trakcie którego wystąpił w 54 spotkaniach, strzelił 30 bramek i zanotował 11 asyst. 

Warto również dodać, że w drugą stronę powędrował Rony Lopes. 23-letni skrzydłowy, który ostatnie dwa sezony spędzi w AS Monaco, podpisał z Sevillą pięcioletni kontrakt.

Zobacz także: Djibril Cisse wskazał obrońcę, przeciwko któremu grało mu się najtrudniej. Był nim były reprezentant Polski

 

UDOSTĘPNIJ