Biegiem sztafet mieszanych rozpoczęły się dziś w Antholz-Anterselvie mistrzostwa świata w biathlonie. Złoto zdobyła reprezentacja Norwegii, która tym samym obroniła tytuł zdobyty przed rokiem.

Zespół ze Skandynawii w składzie: Marte Olsbu Roeiseland, Tiril Eckhoff, Tarjei Boe i Johannes Thingnes Boe, wygrywając, sięgnął po piąty w historii triumf w tej konkurencji. Podczas ośmiu strzelań, Norwegowie nie zanotowali żadnej karnej rundy, dobierając w sumie siedem dodatkowych pocisków.

Drugi do mety, ze stratą 15,6 sekundy – dotarł zespół Włoch. Gospodarze wystąpili w zestawieniu: Lisa Vitozzi, Dorothea Wierer, Lukas Hofer i Dominik Windisch. Oni też nie musieli ani razu biegać dodatkowych 150 metrów, dobrali sześć nabojów.

Brąz zawiśnie na szyjach Czechów. Nasi południowi sąsiedzi, w których barwach biegli: Eva Kristejn Puskarcikova, Marketa Davidova, Ondrej Moravec i Michal Krcmar – stracili do zwycięzców 30,8 sekundy. Warto dodać, że to do nich należał najlepszy wynik na strzelnicy – ledwie dwa dobrane naboje.

Reprezentacja Polski została ostatecznie sklasyfikowana na siedemnastym miejscu, choć podobnie jak jedenastu innym sztafetom, nie udało się jej fizycznie dotrzeć do mety. Zespół trenerów Adama Kołodziejczyka i Michael Greisa został zdublowany na ostatnim okrążeniu.

Walka o wysokie miejsce zakończyła się dla nas w zasadzie już po pierwszej wizycie na strzelnicy. Kinga Zbylut, która rozpoczynała bieg w naszej ekipie, musiała bowiem przebiec dwie karne rundy, co zepchnęło nas na 26. miejsce w gronie 27 startujących drużyn. Z każdą kolejną rundą biegową i każdym kolejnym strzałem Zbylut, Kamila ŻukGrzegorz GuzikŁukasz Szczurek poprawiali nasze miejsce w klasyfikacji generalnej, ale nie starczyło to na więcej. Dodatkowo kończący w naszej reprezentacji Szczurek nie zdążył skończyć ostatniego strzelania przed dobiegnięciem Johannesa Boe do mety i został zdjęty z trasy.

Kolejne biegi w ramach walki o medale odbędą się już w piątek i sobotę. 14 lutego o 14:45 będziemy świadkami sprintu kobiet, dzień później o tej samej porze i w tej samej konkurencji wystąpią panowie.

Transmisje z mistrzostw świata w biathlonie na antenie Radia GOL!

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.