Konrad Bukowiecki
Źródło: wikipedia.org | fot. Erik van Leeuwen
Konrad Bukowiecki podczas mityngu w Aleksandrowie Łódzkim rywalizował w dwóch kategoriach – w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem. Zatem musiał się do tego bardzo dobrze przygotować z podwójną siłą. Bukowiecki jest czołowym polskim kulomiotem, co pomimo młodego wieku udowadnia już od lat.

To nie był dla niego pierwszy taki start, bowiem Bukowiecki jako junior osiągał dość obiecujące wyniki także w rzucie dyskiem. Po raz ostatni w tej konkurencji wystąpił jednak dwa lata temu. W Aleksandrowie Łódzkim uzyskał 54,66 m, co dało mu drugie miejsce. Triumfował Robert Urbanek, który w rzucie dyskiem rywalizuje już od lat. W najlepszej próbie uzyskał 62,49 m. 

W pchnięciu kulą Bukowiecki nie miał już sobie równych. Rywalizację zakończył z wynikiem 20,26 m, po raz kolejny prezentując stabilną formę. Drugie miejsce zajął Sebastian Łukszo, który ustanowił swój nowy rekord życiowy – 19,65 m. 

W Aleksandrowie Łódzkim rywalizowali także tyczkarze czy skoczkowie wzwyż, ale na starcie zabrakło czołowych zawodników reprezentacji Polski. Ponadto o jak najlepsze wyniki walczyli juniorzy w różnych kategoriach wiekowych. 

Źródło: sportowefakty.wp.pl

ZOBACZ TAKŻE: Anzhelika Sidorova – mistrzyni świata w skoku o tyczce, rozważa reprezentowanie Polski

UDOSTĘPNIJ
Kamila Helwak
Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UWM w Olsztynie.