Mimo zawieszenie rywalizacji w ramach rozgrywek ATP na przestrzeni ostatnich kilku dni Rafa Nadal stanął przed naprawdę poważnym wyzwaniem. Założyciel prestiżowej akademii tenisowej podjął serię kluczowych decyzji o charakterze organizacyjnym, mających zapewnić bezpieczeństwo przebywającym na terenie kompleksu podopiecznym.

Na co dzień w zlokalizowanej na rodzinnej Majorce szkole nad swoimi sportowymi umiejętnościami pracuje grono wyjątkowo uzdolnionych tenisowych adeptów. Wśród nich znajdują się przedstawiciele aż 42 narodowości. Z różnych względów część z nich nie mogła więc na czas pandemii koronawirusa powrócić do swoich rodzinnych domów.  W tak nietypowej sytuacji na wielokrotnym wielkoszlemowym mistrzu spoczęła odpowiedzialność za  przedsięwzięcie niezbędnych środków bezpieczeństwa dla ochrony młodych zawodników oraz ich rodzin.

Jak poinformował tenisista przez ostatnich kilka dni pozostawał w kontakcie z Najwyższą Radą Sportu i regionalnym Ministerstwem Zdrowia Balearów, aby w obliczu zagrożenia postępować zgodnie z wystosowanymi przez nie wytycznymi. 

– W rezultacie tych rozmów dowiedziałem się, że część kadry trenerskiej, personelu pomocniczego oraz sprzątającego będzie mogła pozostać w zamkniętych obiektach razem z zawodnikami i sprawować nad nimi opiekę. Ci, którzy się na to zdecydowali podobnie jak nasi podopieczni nie mogą teraz opuszczać wskazanych budynków – relacjonował tenisista – W sobotę akademia, w tym rezydencja, siłownia, muzeum, sklep i restauracja zostały zamknięte dla osób z zewnątrz. Tym samym zawodnicy i towarzyszący im ochotnicy są teraz jedynymi osobami przebywającymi na terenie kompleksu (…) Tylko w ten sposób możemy uniknąć ryzyka przenoszenia infekcji.

Nadal skierował także wiele ciepłych słów do rodziców zawodników, którzy zmuszeni byli pozostać na czas pandemii na terenie akademii.

– Chciałbym korzystając z okazji uspokoić rodziców naszych podopiecznych i powiedzieć ich, że ich dziećmi opiekuje się naprawdę świetny zespół – zapewnił Hiszpan – Wiem, że chcielibyście być z nimi teraz i mam nadzieję, że już wkrótce ten moment nadejdzie.

foto źródło : https://madridistareal.com/Foto: Sports Illustrated

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Redaktor Radia Gol zajmująca się głównie tematami związanymi z tenisem i siatkówką. Niereformowalna fanka Rogera Federera ze słabością do gorzkiej czekolady. Na co dzień studiuje prawo w Poznaniu. Od zakupów woli mecze siatkarskiej reprezentacji, a w wolnych chwilach myśli o smaku wimbledonowskich truskawek.