Paris Saint-Germain poległo u siebie z Rennes 0:2. Na własnym terenie PSG było niepokonane w lidze przez prawie dwa lata. Zespół Galtiera, pomimo największych piłkarskich nazwisk w składzie, wyglądał na zdezorientowany i nieprzekonany co do swoich szans na wygraną. Mandanda w bramce był nie do przejścia dla Messiego czy Ekitike. Rozwścieczeni kibice gospodarzy wygwizdali swoich gwiazdorów. Reims zakończyło serię spotkań bez porażki. „Rémois” polegli z Marsylią 1:2. Goście zwyciężając to spotkanie, przybliżyli się do PSG. Clermont Mateusza Wieteski uległo w starciu z Montpellier 2:1. Polski obrońca rozegrał pełne 90. minut. Nicea rozegrała na własnym terenie mecz przeciwko Lorient. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a gospodarze zanotowali trzeci remis z rzędu. Strasbourg dzięki wygranej 2:0 nad Auxerre zdobył trzy punkty i oddalił się od grupy spadkowej. Walka drużyn z dołu tabeli toczyła się również w Troyes, gdzie padł remis 2:2 między gospodarzami, a Brestem. Monaco przełamało passę meczów bez zwycięstw w potyczce z Ajaccio. Lens u siebie podjęło Angers. Po dublecie Opendy i trafieniu Seko Fofany „Les Artésiens” wygrali 3:0. 78. minut rozegrał Przemysław Frankowski. Lille na wyjeździe poradziło sobie z Tuluzą. Gospodarze, mimo szans stworzonych pod bramką ulegli 0:2. Punktami w piątkowy wieczór podzieliły się ekipy Lyonu i Nantes. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.