Stadio Olimpico w Rzymie 28 maja miał gościć najlepszych lekkoatletów świata podczas mityngu w ramach Diamentowej Ligi. Organizatorzy poinformowali jednak, że zmagania zostaną przeniesione do Neapolu. Arena w stolicy Włoch będzie bowiem w tym czasie przygotowywana do piłkarskiego EURO.

Zawody w Italii będą piątymi z cyklu Diamond League, który liczy 14 etapów. Odbędą się na stadionie San Paolo, obiekcie należącym do SSC Napoli. Włoska Federacja Lekkiej Atletyki (FIDAL) wydała oświadczenie, z którego wynika, że Stadio Olimpico pod koniec maja będzie dostosowywany do wymogów UEFY przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. W Rzymie odbędą się cztery spotkania, w tym mecz otwarcia: Turcja – Włochy (12 czerwca).

Włoski mityng Golden Gala, który od 2013 roku nosi nazwę Memoriału Pietro Mennei (na cześć sprintera, mistrza olimpijskiego na 200 m z Moskwy w 1980 roku), rozgrywany jest regularnie od 40 lat. Dopiero po raz czwarty gospodarzem będzie inne miasto niż stolica Italii. W latach 1988-90 lekkoatletów gościły kolejno: Werona, Pescara i Bolonia. Wtedy rzymska arena przechodziła modernizację także przed piłkarską imprezą – Mistrzostwami Świata w 1990 roku.

Źródło: PAP

Darek Piechota

ZOBACZ TAKŻE: ME: To nie był “spacerek” – polscy piłkarze ręczni pokazali potencjał w pierwszym meczu fazy grupowej

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.