Puchar CEV Chemik Police 3:1 Galatasaray Stambuł 04.12.2019 r. Szczecin FOT. Adam Kowalski

Grupa Azoty Chemik Police nie ma sobie na razie równych w rozgrywkach w Pucharze Polski. Policzanki trzeci raz z rzędu i 9. raz w historii zdobywają krajowy puchar. Podopieczne Ferhata Akbasa w decydującym meczu pokonały zespół Grotu Budowlanych Łódź 3-1.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo wyrównanie (9-9), lecz niedługo potem siatkarki Grupy Azoty Chemika Police oddaliła się z wynikiem od swoich rywalek (11-14). Drużyna Grotu Budowlanych Łódź wiedziały o co grają i pod sam koniec pierwszego seta zdołały wyrównać (19-19). Słabo grającą Veronice Jones-Perry zastąpiła bardzo dobrze wprowadzająca się w mecz Paulina Damaske. Mistrzynie Polski zostały nieco przytłoczone grą rywalek, które dobrze grały na kontrach. Siatkarki Chemika odrobiły jeszcze straty, ale i tak premierową odsłonę wygrały łodzianki (25-23).

Drugi set otworzyły skutecznym wynikiem obrończynie tytuły (3-7, 5-9). Budowlane ruszyły w pościg i udało im się wyrównać w samym środku partii (14-14). Przy stanie 20-21 ekipa Błażeja Kryształowica stanęła. Dwa błędy Zuzanny Góreckiej i nieudana kontra zakończona blokiem Martyny Grajber dały Chemikowi piłkę setową (20-24). Górecka zrehabilitowała się udanym atakiem, ale ostatnie słowo w tym secie należało do Jovany Brakocevic-Canzian (21-25).

Podobnie jak w drugiej partii Chemik lepiej rozpoczął rywalizację (4-8), tym razem utrzymanie przewagi trwało krótko (10-10). Budowlane miały nawet dwa punkty przewagi (12-10, 13-11). Potem zdarzyła się nieprawdopodobna seria. Łodzianki nie potrafiły skończyć swojej pierwszej akcji i w błyskawiczny sposób na tablicy wyników pojawił się wynik 13-17. Przybite wynikiem siatkarki Budowlanych próbowały jeszcze uszczypnąć Chemik, ale koniec końców to one objęły prowadzenie w tym finale (18-25).

Swoją dominację zespół Grupy Azoty Chemika Police przełożył na czwartą partię. Od stanu 8-12 wynik zaczął już tylko rosnąć. Policzanki były pewne w praktycznie każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i do końca kontrolowały wydarzenia na boisku. Cały mecz zakończyła MVP turnieju finałowego Pucharu Polski, Natalia Mędrzyk

Grot Budowlani Łódź 1-3 Grupa Azoty Chemik Police  (25-23, 21-25, 18-25, 18-25)

Grot Budowlani Łódź: Julia Nowicka (1), Veronica Jones-Perry (7), Zuzanna Górecka (14), Monika Fedusio (13), Małgorzata Lisiak (6), Weronika Centka (4), Maria Stenzel (libero) oraz Paulina Damaske (11), Justyna Kędziora, Anna Lewandowska

Grupa Azoty Chemik Police: Marlena Kowalewska (3), Jovana Brakocevic-Canzian (18), Martyna Grajber (6), Olga Strantzali (2), Agnieszka Kąkolewska (13), Indy Baijens (10), Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Paulina Bałdyga, Natalia Mędrzyk (16), Martyna Łukasik

Źródło: tauronliga.pl/pcup

Autor: Janusz Siennicki