Gala Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 25 już za niespełna tydzień! W main evencie zobaczymy Mateusza Masternaka (46-5, 31 KO) i Jasona Whateley’a (10-0, 9 KO). Pojedynek będzie największym pięściarskim wydarzeniem roku na polskich ringach. Zwycięzca zyska status oficjalnego pretendenta do walki z Jaiem Opetaią, który od lipca posiada tytuł mistrza świata IBF w wadze do 90,7 kg. 

„Wiem, że czeka mnie trudne zadanie. Masternak to bardzo doświadczony i wymagający pięściarz. To nie będzie łatwa walka, ale czuję się gotowy na to wyzwanie i polecę do Polski dać dobre widowisko” – mówi pięściarz z Australii.

W swoim trzecim tegorocznym występie polska pięściarka Laura Grzyb (7-0, 3 KO) zmierzy się z Marian Herreirą (3-0) – hiszpanką, która według Laury „Lubi się bić… i nikogo się nie boi.”

Podopieczna trenera Andrzeja Liczika ma za sobą ciężko przepracowany okres letni. – „Jest za mną sporo pracy. Eliminujemy z trenerem Liczikiem dużo błędów. Od kilku tygodni jestem w bezpośrednim przygotowaniu startowym. Sparuję dużo z chłopakami, odwiedziła nas tez Sasza Sidorenko, z którą stoczyłam kilka rund. Muszę poprawić wiele rzeczy przed najważniejszą walką w życiu” – przyznała nasza zawodniczka.

Ponadto to ringu wraca dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej „Krzysztof Diablo Włodarczyk (60-4, 40 KO), a Jego przeciwnikiem będzie Abraham Tabul (18-6-1, 15 KO). Starcie z byłym mistrzem WBO Africa będzie dla „Diablo” powrotem na ring po rocznej przerwie.

„Dziennikarze pytają mnie jak się czuje przed powrotem na ring. Ja nie wracam, ja żyje tym boksem cały czas, trenuję nieprzerwanie o ile warunki zdrowotne i inne pozwalają mi.” – mówi pięściarz, który stoczył rekordową liczbę walk o mistrzostwo świata pod polską flagą.

„Boks to moja codzienność, rytm dnia, życie rodzinne jest podporządkowane pod mój sport. W Zakopanem to kolejne wyzwanie, bądźcie tam ze mną” – apeluje Włodarczyk w mediach społecznościowych.

W narożniku czerwonym zobaczymy również  Mateusza Tryca (14-0, 7 KO, Adama Balskiego (16-2, 9 KO), Artura Górskiego (4-1, 1KO) i Piotra Łącza (4-0, 4KO).


źródło: informacja prasowa, 

UDOSTĘPNIJ