Z dnia na dzień wydłuża się lista sportowców, którzy w obliczu pandemii wirusa COVID-19 przekazują darowizny na rzecz walki z zagrożeniem. W Hiszpanii w kolejną tego typu akcję zaangażowali się  Rafael Nadal oraz Pau Gasol. W ramach kampanii pod hasłem #NuestraMejorVictoria (Nasze Największe Zwycięstwo) gwiazdy sportu chcą zebrać 11 milionów euro.

Inicjatywa jest częścią projektu hiszpańskiego Czerwonego Krzyża. Zakłada zgromadzenie środków pieniężnych, które w walce z coraz poważniejszym zagrożeniem mają wesprzeć 1 350 000 obywateli. Przypomnijmy, że od 14. marca na Półwyspie Iberyjskim trwa stan nadzwyczajny.

– Przechodzimy okres, który jeszcze kilka miesięcy temu mógłby się wydawać niewytłumaczalny i niewyobrażalny – zaczął w opublikowanym na Twitterze filmie Nadal – Smutno jest spędzać cały ten czas w domu, ale wiadomości nie są niestety zachęcające. Nie możemy zrobić nic innego jak tylko zachować optymizm, siłę i zjednoczenie w walce z wirusem. Przebywałem w domu przez tych kilka dni zastanawiając się jak mogę pomóc w tej sytuacji, która jest zupełnie nowa dla każdego z nas.

Utytułowany hiszpański tenisista wraz z Pau Gasolem w geście solidarności z rodakami osobiście wzięli udział w zbiórce.  Za pośrednictwem mediów społecznościowych zachęcił do dołączenia do niej także przedstawicieli innych dyscyplin.

– Zawsze byliście z nami, zarówno w radosnych, jak i w trudnych chwilach. Okazywaliście nam zrozumienie… Jako sportowcy jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni. Nadszedł czas gdy to my nie możemy Was zawieść – zwrócił się do kibiców Nadal – Pomyślałem więc żeby zadzwonić do mojego przyjaciela Pau, a on także zastanawiał się nad tym co należy w tej sytuacji zrobić. Doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas na wyjście z inicjatywą, którą jak mamy nadzieję poprze całe hiszpańskie środowisko sportowe.

Jak się okazało apel spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem. Już teraz do akcji przyłączyli się Feliciano López , David Ferrer, Garbine Muguruza, Carla Suarez Navarro, Fernando Alonso, Carlos Sainz, Iker Casillas, Bruno Hortelano, Orlando Ortega i Theresa Zabell.

foto źródło: twitter.com/RafaelNadal/status/1243121433368301568

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Redaktor Radia Gol zajmująca się głównie tematami związanymi z tenisem i siatkówką. Niereformowalna fanka Rogera Federera ze słabością do gorzkiej czekolady. Na co dzień studiuje prawo w Poznaniu. Od zakupów woli mecze siatkarskiej reprezentacji, a w wolnych chwilach myśli o smaku wimbledonowskich truskawek.