Za nami kolejny dzień rywalizacji na kortach Roland Garrosa w Paryżu. W piątek większość meczów zakończyła się spokojnymi triumfami faworytów.

W męskim turnieju czołówka rankingu bez problemu wywalczyła w piątek awans do następnej rundy. Lider Novak Djokovic zgubił tylko 8 gemów w starciu z Aljazem Bedene, wygrywając 3-0 (6-3, 6-2, 6-2). Nieco ponad dwie godziny z Boticiem Van De Zandchulpem mierzył się faworyt paryskiej publiczności – Rafa Nadal. Holender momentami stawiał rywalowi ciężkie warunki, jednak piąta rakieta świata poradziła sobie i zatriumfowała 3-0 (6-3, 6-2, 6-4). Alexander Zverev dwa razy musiał walczyć w tie breaku z Brandonem Nakashimą, ale poradził sobie i też nie stracił żadnego seta (7-6, 6-3, 7-6). W sesji wieczornej na korcie Philippe’a Chatriera pojedynek Sebastiana Kordy z Carlosem Alcarazem zapowiadał się na jeden z ciekawszych meczy dnia, ale Hiszpan wygrał 3-0 (6-4, 6-4, 62-) w dwie godziny i sześć minut.

Felix Auger-Aliassime w trzy godziny pokonał Filipa Krajnovicia, a Karenowi Khachanovi udało się ograć Camerona Norriego. Dużo wyżej notowanego w rankingu Johna Isnera wyrzucił natomiast z turnieju po 5-setowej batalii dopiero 126 w zestawieniu Bernabe Zapata Miralles.

W jednym z najciekawszy starć dnia wśród kobiet Leylah Fernandez pokonała natomiast 2-1 Belindę Bencic (7-5, 3-6, 7-5). Pogromczyni Magdy Linette – Martina Trevisan – w godzinę i 27 minut poradziła sobie natomiast z Darią Saville. Corri Gauff spokojne przeszła do 1/8 eliminując Kaię Kanepi, a Amanda Anisimova znalazła się w kolejnej rundzie po tym, jak jej rywalka – Karolina Muchova – poddała spotkanie w trzecim secie ze względu na problemy z kostką. Z turniejem pożegnała się w piątek Victoria Azarenka, która przegrała w super tiebreaku 10-5 z Jil Teichmann. W 1/8 mnie zobaczymy także Angeliqui Kerber, która przegrała 2-0 z Białorusinką Aliksandrą Sasnovich (6-4, 7-6).

Już dziś czeka nas więcej tenisowych emocji. W Paryżu zobaczymy naszych reprezentantów. O 12:00 Iga Świątek ma rozpocząć starcie z Danką Kovinić, a najwcześniej o 14:00 wystartuje walka Huberta Hurkacza z Davidem Goffinem. Warto zwrócić też uwagę na pojedynki Daniiła Medvedeva z Miomirem Kecamnoviciem oraz Camili Giorgi z Aryną Sabalenką. Oprócz nich na paryskiej mączce zaprezentują się dziś również Andrey Rublev, Stefanos Tsitsipas i Paula Badosa.