Czy Getafe po odejściu Jose Bordalasa stało się drużyną, która mniej fauluje? Nie, to nie takie proste. Czy Sevilla jest kandydatem do mistrzostwa w tym sezonie? Niczego nie można wykluczać, ale w takim meczu jak dziś muszą zdobyć trzy punkty.

Jeśli ktoś łudził się, że gdy Coliseum Alfonso Perez opuści Jose Bordalas, to Getafe będzie mniej faulować, to musi jeszcze na to poczekać. Filozofii, która była wpajana zawodnikom od kilku sezonów nie da się oduczyć w kilka tygodni. W pierwszej kolejce do tego doszedł fakt, że Azulones mierzyli się z nową drużyną Bordalasa – Valencią. Można było się spodziewać nie meczu, a wojny. No i na tym się skończyło. Łącznie 39 fauli, dwie czerwone kartki (jedna bezpośrednia) i osiem żółtych. Gol oczywiście z rzutu karnego.

Michel jest jednak trenerem, który na dłuższą metę powinien piłkarzy Getafe trochę “oswoić”. To nie jest szkoleniowiec, który stawia na “grę w kości”. Powoli powinniśmy obserwować zaimplementowane zmiany w stylu gry tego zespołu. Drużyny Michela do tej pory potrafiły grać w piłkę, więc Getafe z pewnością też będzie mogło.

Dzisiaj jednak postawią chyba na to, co umieją najlepiej. Piłki w starciu z Sevillą nie przejmą, bo to drużyna co najmniej klasę lepsza. Sposobem musi być prowokacja. Tak zrobili w 2019 roku i udało się wygrać aż 3-0. Przyjezdni wtedy już pierwszą połowę kończyli w dziesiątkę i z czterema żółtymi kartkami.

Mimo wszystko, Sevilla to teraz zdecydowanie inna ekipa niż wtedy. Dojrzalsza. Podopieczni Lopeteguiego wiedzą, co mają robić na boisku i zdają sobie sprawę, jaki jest ich cel minimum na ten sezon – awans do Ligi Mistrzów. Przy łucie szczęścia mogą nawet powalczyć o mistrzostwo. Kluczową postacią do osiągnięcia sukcesu w kampanii 21/22 będzie Youssef En-Nesyri. Skuteczność marokańskiego napastnika musi stać na najwyższym poziomie. W Sevilli potrzebny jest egzekutor, który zapewni chociaż piętnaście bramek w sezonie, by myśleć o sukcesach. Poprzednią kampanię En-Nesyri zakończył z osiemnastoma golami na koncie. Jak będzie w tej? Ma już jedną bramkę. Do końca 37 kolejek.

Składy

  • Getafe: Soria – D. Suarez, Mitrovic, Djene, Olivera – Alena, Maksimovic, Arambarri, Vitolo – Unal, Sandro;
  • Sevilla: Bono – Navas, Kounde, Carlos, Acuna – Fernando, Jordan – Suso, A. Gomez, Oscar – En-Nesyri.
UDOSTĘPNIJ