Lisa Theresa Hauser
Lisa Theresa Hauser / źródło: commons.wikimedia.org / fot. Wikijunkie

Austriaczka Lisa Theresa Hauser wygrała bieg ze startu wspólnego kobiet na 12,5 kilometra, podczas ostatniego dnia biathlonowych mistrzostw świata w słoweńskiej Pokljuce. Podium uzupełniły Norweżki, Ingrid Landmark Tandrevold oraz Tiril Eckhoff. Jedyną startującą dziś Polką była Monika Hojnisz-Staręga, która uplasowała się na 22. miejscu.

Ostatni dzień 52. Mistrzostw Świata w Biathlonie, które od 10 lutego odbywają się w słoweńskiej Pokljuce, zainaugurował bieg ze startu wspólnego kobiet na 12,5 kilometra. Zmagania „płci pięknej” rozpoczęły się punktualnie o godzinie 12:30. Na starcie zobaczyliśmy jedną reprezentantkę Polski, Monikę Hojnisz- Staręgę. 29-latka zajęła 22. lokatę.

Triumfatorką biegu została Austriaczka Lisa Theresa Hauser, która jako jedyna spośród wszystkich zawodniczek była bezbłędna na strzelnicy. Drugą Ingrid Landmark Tandrevold wyprzedziła o ponad 20 sekund. Podium uzupełniła liderka Pucharu Świata, rodaczka świeżo upieczonej wicemistrzyni globu, Norweżka Tiril Echkoff (+23.0), która na ostatnich metrach wyprzedziła inną ze Skandynawek, Marte Olsbu Røiseland (+23.6).

W czołowej „10” uplasowały się także: Włoszka Lisa Vitozzi (+48.9), Niemka Franziska Preuss (+52.6), Szwedka Hanna Oeberg (+57.7), kolejna reprezentantka Italii – Dorothea Wierer (+1:05.3), Łotyszka Baiba Bendika (+1:14.3) oraz kolejna z Niemek – Vanessa Hinz (+1:21.2).

Skrócone wyniki biegu ze startu wspólnego kobiet:

Poz. Nazwisko Reprezentacja Czas Strata Pudła
1. Lisa Theresa Hauser Austria 36:05.7 (0)
2. Ingrid Landmark Tandrevold Norwegia 36:27.4 +21.7 (1)
3. Tiril Eckhoff Norwegia 36:28.7 +23.0 (3)
4. Marte Olsbu Røiseland Norwegia 36:29.3 +23.6 (1)
5. Lisa Vitozzi Włochy 36:54.6 +48.9 (1)
6. Franziska Preuss Niemcy 36:58.3 +52.6 (2)
7. Hanna Oeberg Szwecja 37:03.4 +57.7 (2)
8. Dorothea Wierer Włochy 37:11.0 +1:05.3 (3)
9. Baiba Bendika Łotwa 37:20.0 +1:14.3 (2)
10. Vanessa Hinz Niemcy 37:26.9 +1:21.2 (1)
22. Monika Hojnisz-Staręga Polska 38:44.6 +2:38.9 (4)

O godzinie 15:15 rozpocznie się, kończący 52. Mistrzostwa Świata w Biathlonie, bieg ze startu wspólnego mężczyzn na 15 kilometrów. Wśród 30 panów, którzy wezmą udział w zmaganiach, nie znalazł się ani jeden Polak.