W tym roku po raz pierwszy zorganizowano konkurs kobiet w kombinacji norweskiej. Pierwszą w historii mistrzynią świata została Norweżka Gyda Westvold Hansen, a poza nią na podium znalazły się jej rodaczki, siostry Leinan Lund: Mari oraz Marte Leinan Lund. Polki nie startowały.

Konkurs składał się z dwóch części – skoków i biegu na 5 km. O godzinie 10:00 rozpoczęły się skoki pań na obiekcie normalnym. Najlepiej zaprezentowała się Mari Leinan Lund, która wylądowała na 107. metrze, startując z 29. belki. Na drugim miejscu znalazła się Gyda Westvold Hansen, która przegrała z liderką zaledwie o 0,8 punktu. Oddała skok na odległość 102,5 metra i do biegu przystąpiła tylko 3 sekundy za poprzedniczką. Trzecia po próbie 101,5 metra była Niemka Svenja Wuerth ze stratą 24 sekund.

Miejsce Zawodniczka Odległość Strata (pkt) Strata (czas startu)
10. Ayane Miyazaki 98,5 m -19,0 +1:16

W drugiej części konkursu, zawodniczki przystąpiły do biegu na dystansie pięciu kilometrów. Norweżki Mari Leinan Lund i Gyda Wesvold Hansen wystartowały praktycznie w tym samym czasie. Jednak lepiej na strasie radziła sobie druga z zawodniczek, która szybko i sprawnie objęła prowadzenie. Leinan Lund broniła się przed swoją siostrą – Marte, która była tuż za nią. Niemka Svenja Wuerth, która była w pierwszej „trójce” po skokach, szybko osłabła i spadła na 17. miejsce.

Do samego końca Westvold Hansen pewnie utrzymała przewagę i została pierwszą mistrzynią świata w kombinacji norweskiej pań. O srebro walczyły siostry Leinan Lund, które zdobyła Mari. Marte zajęła trzecie miejsce.