W środę odbyła się kolejna odsłona rywalizacji podczas tegorocznego czempionatu globu. Na trasie w Planicy tym razem zmierzyli się panowie, którzy wystartowali w biegu indywidualnym na 15 km techniką klasyczną.

Zawody zdominowali reprezentanci Norwegii. Biegacze z kraju, którego stolicą jest Oslo, zajęli aż pięć z sześciu czołowych pozycji (na piątym miejscu bieg ukończył Szwed William Poromaa). Po złoto sięgnął natomiast Simen Hegstad Krueger. Drugie miejsce ze stratą 5,3 sekundy zajął z kolei Harald Oestberg Amundsen. Medal z najmniej cennego kruszcu przypadł Hansowi Christerowi Holundowi, który do triumfatora stracił 24,6 sekundy.

W zawodach uczestniczyło czterech reprezentantów Polski. Najlepszy z nich, Dominik Bury, zajął 44. miejsce, zostając sklasyfikowanym o dziewięć pozycji wyżej od Kamila Burego. Maciej Staręga ukończył bieg na 61. pozycji. Z kolei 65. lokatę zajął Sebastian Bryja.

W czwartek rywalizować będą panie, które wystartują w sztafecie.