Holenderka Anna van der Breggen zdobyła drugi złoty medal kolarskich mistrzostw świata we włoskiej Imoli. Po triumfie w jeździe indywidualnej na czas, zwyciężyła także w wyścigu ze startu wspólnego. Katarzyna Niewiadoma zajęła siódme miejsce.

Van der Breggen uciekała samotnie przez 50 km po trudnej, pagórkowatej trasie. Na mecie, usytuowanej na słynnym torze samochodowym, wyprzedziła o minutę i 20 sekund swoją rodaczkę Annemiek van Vleuten, która wygrała pojedynek sprinterski z Włoszką Elisą Longo Borghini.

Dwie minuty do triumfatorki straciły cztery kolejne zawodniczki. Na końcu tej grupy finiszowała Niewiadoma.