Mistrzostwa świata zaplanowano w dniach 24-27 września. Początkowo miały się odbyć w szwajcarskich miejscowościach Aigle i Martigny, ale zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa, przeniesione do Włoch i ograniczone do rywalizacji w kategorii elity.

Po zwycięstwie w Tour de France słoweński kolarz Tadej Pogacar ma przed sobą kolejny cel: mistrzostwa świata we włoskiej Imoli. Wyścig o tęczową koszulkę odbędzie się w najbliższą niedzielę.

W Imoli nie wystartuje obrońca tytułu Duńczyk Mads Pedersen. Zabraknie też zwycięzcy ubiegłorocznego Tour de France Kolumbijczyka Egana Bernala.

Mężczyźni będą mieli do pokonania dziewięć okrążeń po 28,8 km (ponad 258 km) z łącznym przewyższeniem blisko 5 tys. metrów. Wyścig elity kobiet ma 143 km długości (5 okrążeń) i przewyższenie około 2800 metrów. Start i meta obu wyścigów zlokalizowana jest na słynnym torze wyścigów samochodowych Enzo i Dino Ferrarich w Imoli. Trasa przebiegać będzie terenem pagórkowatym, po wąskich drogach pomiędzy winnicami.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.