Złoty medal zdobyła Anna van der Breggen. Od dzisiaj jest nową mistrzynią świata w indywidualnej jeździe na czas. Drugie miejsce zajęła Marlen Reusser, a trzecie Ellen Van Dijk. Anna Plichta zakończyła rywalizację na 14. miejscu.

Zmagania w indywidualnej jeździe na czas otworzyła o 14:40 Amber Joseph. Ubiegłoroczna triumfatorka Chloe Dygert z USA miała groźny wypadek.

Van der Breggen przyjechała na metę w czasie 40.20 i była o 15 sekund szybsza od drugiej kolarki, Szwajcarki Marlen Reusser. Na trzecim miejscu uplasowała się Ellen van Dijk – 31 s straty. Plichta pojechała wolniej od van der Breggen o 2.21.

Dygert prowadziła na pomiarach czasu, dopóki nie straciła kontroli na jednym z zakrętów. Uderzyła w barierkę i przeleciała nad nią, a następnie zsunęła się ze zbocza. Szybko udzielono jej pomocy. Na razie nie wiadomo, czy 23-letnia Amerykanka doznała poważnych obrażeń.

Van der Breggen w tej konkurencji po złoto sięgnęła po raz pierwszy. W trzech poprzednich edycjach MŚ była druga, podobnie w 2015 roku. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro przed czterema laty stanęła na najniższym stopniu podium.