To już pewne! Dzisiaj Europejska Federacja Lekkoatletyczna ogłosiła, że mistrzostwa Europy w 2022 roku w lekkoatletyce odbędą się w stolicy Bawarii – Monachium!

Po bardzo udanych mistrzostwach Europy w 2018 roku, które odbyły się w Berlinie Europejska Federacja Lekkoatletyczna postanowiła przyznać po raz kolejny organizację tego turnieju Niemcom. Tym razem padło na stolicę Bawarii, czyli Monachium, a na główną arenę sportową zawodów wyznaczono tamtejszy Stadion Olimpijski. Na temat tej decyzji postanowił wypowiedzieć się prezydent związku – Svein Arne Hansen:

Niezmiernie cieszymy się z powodu takiego wyboru. Głównie dlatego, że wszyscy mamy w pamięci niesamowite mistrzostwa sprzed roku, które również miały miejsce w Niemczech. Będzie to szczególne wydarzenie, gdyż zawody odbędą się w 50. rocznicę igrzysk olimpijskich w Monachium. 

Na ostatnich mistrzostwach starego kontynentu polscy lekkoatleci zdołali zdobyć siedem złotych medali, co udało się wówczas również jedynie Brytyjczykom. Ustępowaliśmy im tylko w liczbie drugich oraz trzecich miejsc, które zajęli kolejno pięć i sześć razy. Polska uplasowała się wtedy na drugim miejscu ogólnej klasyfikacji zawodów, wyprzedzając między innymi Niemców czy Francuzów.

źródło: wp.pl

Zobacz również: Lublin zorganizuje mistrzostwa Europy w lekkoatletyce?

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Wyznawca piłki nożnej od dziewiątego roku życia. Fanatyk FC Barcelony, ligi hiszpańskiej oraz reprezentacyjnych rozgrywek.