MKS Zagłębie Lubin zdobył PGNiG Puchar Polski. Zawodniczki z Lubina po zdobyciu Mistrzostwa Polski, potwierdziły swoją dominację w tym sezonie. W finale pokonały Perłę Lublin 24:15 i po raz 7. w historii sięgnęły po to niezwykle cenne trofeum.

Finałowe spotkanie lepiej rozpoczęły zawodniczki Perły Lublin, które prowadziły 2:0. Na odpowiedź rywalek nie trzeba było długo czekać. Lubinianki zdobyły cztery trafienia z rzędu i wysłały sygnał, że walka będzie naprawdę zacięta. Po lekko nerwowym początku, obie ekipy uspokoiły swój rytm i oglądaliśmy fragment meczu bez bramek. Podopieczne Bożeny Karkut kontynuowały swoją dobrą grę i wyszły na prowadzenie 8:4. Miedziowe nie zwalniały tempa i do przerwy wygrywały 11:6. Druga połowa rozpoczęła się od zmniejszenia strat podopiecznych Moniki Marzec do trzech bramek i obserwowaliśmy wynik 10:13. W dalszej części meczu, w bramce drużyny z Lubina doskonale spisywała się Monika Maliczkiewicz. Biało-zielone grały bardzo aktywnie, starały się złapać kontakt z rywalkami, ale Miedziowe potwierdzały bardzo dobre przygotowanie do spotkania. Trenerka Perły próbowała w trakcie czasu przekazać wskazówki swoim zawodniczkom, ale rozpędzone Lubinianki trafiały niemal wszystkie rzuty na bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 24:15. MKS Zagłębie Lubin potwierdziło swoją dominację w sezonie 2020/2021 i zdobyło dwa trofea – Mistrzostwo Polski i Puchar Polski.

MKS Perła Lublin – MKS Zagłębie Lubin 15:24 (6:11)

MVP: Monika Maliczkiewicz

Autor: Mateusz Gajda