Za nami pierwsze mecze w 1/8 finału mistrzostw świata w siatkówce. W sobotę awans do ćwierćfinału uzyskały reprezentacje Słowenii oraz Włoch.

Powoli mundial w siatkówce wkracza w decydującą fazę. Wczoraj na parkiet wyszli gospodarze – Słoweńcy, którzy zmierzyli się z Niemcami prowadzonymi przez Michała Winiarskiego. Nasi zachodni sąsiedzi byli tłem dla dobrze punktujących rywali. Niemcom, którzy nieustępliwie starali się dotrzymywać kroku, udało się ostatecznie wygrać jednego seta. Gorąca atmosfera w Arenie Stozice poniosła Słoweńców do awansu do ćwierćfinału 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:22), w którym najpewniej będą rywalizować z Holandią. Oranje w poniedziałek zagrają z kadrą Ukrainy.

W drugim starciu w ramach 1/8 finału MŚ, reprezentacja Włoch zgodnie z planem pokonała Kubę w takim samym stosunku, jak to miało miejsce przy okazji zwycięstwa Słowenii – 3:1 (25:21, 21:25, 26:24, 25:18). Kubańczycy zaledwie w drugiego seta potrafili przechylić na własną korzyść, a w następny pokazał, że za wcześnie zostali skreśleni, jednak koniec końców, to siatkarze z Półwyspu Apenińskiego cieszyli się z promocji do kolejnego etapu w Lublanie. Z kolei następnym rywal Włochów zostanie wyłoniony z pary – Francja – Japonia.