Mistrzostwa Polski w Dusznikach-Zdroju zaoferowały dziś kibicom sprinty kobiet i mężczyzn. Najlepiej na trasie poradzili sobie doświadczeni biathloniści – Monika Hojnisz Staręga i Andrzej Nędza-Kubiniec.

Będąca w najlepszej formie w tym sezonie Polka odniosła przekonujące zwycięstwo w sprincie. Monika Hojnisz-Staręga, bo o niej mowa, mimo jednego pudła potrafiła wypracować sobie przewagę prawie trzydziestu sekund na mecie. To dla niej kolejne – drugie złoto na tych mistrzostwach. Drugie miejsce zajęła Anna Mąka, która regularnie startuje w zawodach Pucharu Świata. Na ostatnim stopniu podium zameldowała się Joanna Jakieła. Rozczarowana swoją postawą może być Kamila Żuk, która mimo dobrego biegu dramatycznie zaprezentowała się na strzelnicy. Łącznie pięć pudeł pokrzyżowało jej szanse na medal.

Pełne wyniki sprintu kobiet

Wśród panów najlepszy był Andrzej Nędza-Kubiniec. Doświadczony Polak uzyskał czas o 12,3 sekundy lepszy niż drugi Jan Guńka. A propos tego zawodnika to jest on rewelacją tych zawodów. 19-latek wczoraj triumfował w biegu indywidualnym, a dziś cieszy się ze srebra w rywalizacji sprinterskiej. Podium dopełnił Wojciech Filip, który do pierwszej lokaty stracił ponad dwadzieścia sekund.

Pełne wyniki sprintu mężczyzn

Jutro na naszych antenach relacje z biegów masowych kobiet i mężczyzn. Zapraszamy!

Autor: Dawid Lampa

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.