Pierwsza porażka TME SMS-u Łódź była najważniejszym wydarzeniem 9. kolejki piłkarskiej Ekstraligi kobiet. Pomimo przegranej obrończynie tytułu zachowały fotel lidera.

Pojedynek wicelidera z liderem naturalnie był hitem 9. kolejki, mało kto jednak spodziewał się, że będzie miał on taki przebieg. W 23. minucie Klaudia Maciążka otworzyła wynik spotkania, natomiast podwyższenie prowadzenia miało miejsce dopiero w 62. minucie po strzale pod poprzeczkę Patrycji Kozarzewskiej. W 81. minucie niefortunna interwencja Yuriny Enjo sprawiła, że SMS przegrywał już 0:3 i taki wynik utrzymał się do końca meczu. Łodzianki zanotowały tym samym pierwszą porażkę, utrzymując jednak prowadzenie w ligowej tabeli.

Z potknięcia podopiecznych Marka Chojnackiego skorzystały Górnik Łęczna i AZS UJ, które zmniejszyły stratę do SMS-u. Łęcznianki rozgromiły 8:1 HydroTruck Radom – hat-tricka zaliczyła Klaudia Miłek, dwa gole strzeliła Klaudia Fabová, a po jednym dla Górnika dołożyła Kinga Bużan, Oliwia Rapacka i Dominika Dereń, co spotkało się tylko z odpowiedzią ze strony Aleksandry Bieryło. Jagiellonki z kolei skromnie, 1:0 pokonały Śląsk Wrocław dzięki bramce Julii Mordel.

Szansy na skrócenie dystansu do czołówki nie wykorzystały piłkarki Czarnych Antrans Sosnowiec, remisując w Koninie z Medykiem 1:1 po bramkach Anny Gawrońskiej i Zuzanny Witek. Remis w tym spotkaniu był na rękę Pogoni Szczecin, która wygrała 4:0 swoją imienniczkę z Tczewa za sprawą dwóch goli Emilii Zdunek oraz trafień Weroniki Szymaszek i Malwiny Szcześniak. W pojedynku na dole tabeli AP Orlen Gdańsk zremisował 1:1 ze Sportisem KKP Bydgoszcz – gole zdobyły Zuzanna Grzywińska i Aleksandra Sudyk.

SMS i GieKSa mają na koncie po 24 punkty – dwa więcej niż Górnik i trzy więcej niż AZS UJ. Porażka w Krakowie spowodowała trzypunktową stratę Śląska do Jagiellonek, jednak wciąż wrocławianki mają pięć oczek przewagi nad Czarnymi. Z 10 punktami dolną połowę tabeli Ekstraligi otwiera Medyk, mający punkt przewagi nad Pogonią Szczecin i cztery nad Pogonią Tczew. Sportis, HydroTruck i AP Orlen zajmują trzy ostatnie miejsca, mając kolejno cztery, trzy i dwa punkty.

W tej kolejce do bramki nie trafiały najlepsze strzelczynie jesieni – Dominika Kopińska i Magdalena Sobal utrzymały się na prowadzeniu klasyfikacji z dziewięcioma golami, natomiast do Katarzyny Białoszewskiej i Amelii Bińkowskiej dołączyła Klaudia Miłek. Ta trójka do duetu liderek traci dwa trafienia.