Wczoraj rozgrywane były kolejne 6 i ostatniej kolejki Ligi Narodów. Było dużo ciekawych meczy.

Dywizja A

Anglia 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 – Niemcy 🇩🇪. Spotkanie bardzo interesujące i przede wszystkim bardzo dobre o czym świadczą wynik i statystyki. Niemcy mieli ponad 58% posiadania piłki, a oddali tylko 10 strzałów na bramkę z czego tylko 4 były celne, jednak patrząc inaczej to 3 z 4 uderzeń wpadły do bramki Nicka Pope’a. Anglicy natomiast 13 razy próbowali, z czego 8 razy celnie i również 3-krotnie pokonywali bramkarza rywali. Do tego zmiana Stonesa, która była wymuszona przez doznanie kontuzji nie pomogła selekcjonerowi kadry Anglii. Niestety i tak by nic to zmieniło, że właśnie oni zawitają do Dywizji B.

Wynik meczu: 3-3

52′ Gundogan (Niemcy)

67′ Havertz (Niemcy)

72′ Shaw (Anglia)

75′ Mount (Anglia)

83′ Kane (Anglia)

87′ Havertz (Anglia)

Węgry 🇭🇺 – Włochy 🇮🇹. Węgrzy w tym meczu przeważali prawie pod każdym punktem statystyk. Tylko w bramkach byli gorsi od Mistrzów Europy. Włosi mieli tylko 49% posiadania piłki i oddali 11 uderzeń. Celnych było tylko 3 ale z nich 2 wpadły do bramki. Węgrzy mieli oddanych 13 strzałów z czego 5 celnych jednak na posterunku zawsze stał Donnarumma, który pokazał swoje umiejętności.

Wynik meczu: 0-2

27′ Raspadori (Włochy)

52′ Dimarco (Włochy)

Dywizja B

Czarnogóra 🇲🇪 – Finlandia 🇫🇮. Spotkanie mocno na korzyść Finów. Przeważali w każdym aspekcie tego meczu może poza kartkami. Zawodnicy z Czarnogóry Obejrzeli łącznie 8 kartek. 6 żółtych i 2 czerwone. Finowie mieli ponad 60% posiadania piłki oddali 14 uderzeń z czego 4 celne i zdobyli 2 bramki. Czarnogórcy oddali 7 uderzeń z czego zaledwie 1 celne. Jednak to można zrzucić też na fakt, że od 17 minuty grali w 10, od 67 minuty grali bez trenera na ławce.

47′ Antman (Finlandia)

53′ Kallman (Finlandia)

Rumunia 🇷🇴 – Bośnia i Hercegowina 🇧🇦. To spotkanie całkowicie nie wyszło ostatecznym liderom grupy 3. Jednak to była jedna z najbardziej zaciętych grup co pokazują punkty. Rumunia to spotkanie wygrała całkowicie pomimo faktu, iż piłkę miała przy nodze tylko przez 48% całego meczu. Jednak w tym czasie oddali 18 uderzeń z czego, aż 6 celnych i 4 bramki. Bośnia oddała 11 uderzeń, a tylko 4 były celne i z tego wyszła jedna bramka. Pomimo tak dobrego spotkania Rumunia jednak spada do Dywizji C, a Bośnia awansuje do Dywizji A.

Wynik meczu: 4-1

38′ Man (Rumunia)

73′ Puscas (Rumunia)

77′ Dzeko (Bośnia)

79′ Ratiu (Rumunia)

86′ Puscas (Rumunia)

Dywizja C

Gibraltar 🇬🇮 – Gruzja 🇬🇪. Gruzja pewnie awansowała do Dywizji B po tym spotkaniu. Na swoim koncie zebrała 16 punktów, a w tym spotkaniu tylko dopełnili formalności. Zwycięstwo skromne bo tylko 1 bramką więcej co patrząc na statystyki nie jest najlepsze. Mieli oni ponad 68% posiadania piłki, strzelali łącznie ponad 23 razy, a celnie zaledwie 10 z czego tylko 2 trafienia znalazły drogę do siatki. Zawodnicy z Gibraltaru tych strzałów oddali łącznie 10 z czego tylko 5 celnych, a i tak udało im się znaleźć drogę do bramki raz, ale się udało. Jedną bramkę dla Gruzji zdobył młody zawodnik Lecha Poznań.

Wynik meczu: 1-2

17′ Kvaratskhelia (Gruzja)

48′ Tsitaishvili (Gruzja)

75′ Annesley (Gibraltar)

Macedonia Północna 🇲🇰 – Bułgaria 🇧🇬. Bułgarzy w tym pojedynku okazali się lepsi. Pokonali zawodników z Macedonii i mogą sobie dopisać trzy punkty na konto przez co zajęli 2 lokatę w grupie. Macedonia od 14 minuty grała w 10 przez czerwoną kartkę dla Todoroskiego. W tym meczu pokazano łącznie 11 kartek. 1 czerwoną i aż 10 żółtych kartek. Dwie żółte kartki z 10 dostali trenerzy obydwu narodowości. Bułgarzy mieli piłkę przez 52% całego meczu w tym czasie oddali 13 strzałów z czego zaledwie 5 celnych. Macedonia oddała 9 strzałów z czego 2 celne.

Wynik meczu: 0-1

50′ Despodov (Bułgaria)

Dywizja D

San Marino 🇸🇲 – Estonia 🇪🇪. Nikogo raczej nie dziwi wynik dając Estończykom 3 punkty. Wygrali to spotkanie pewnie. Statystyki to pokazują. Estonia miała ponad 68% posiadania piłki, oddali 19 uderzeń z czego 7 celnych i aż 4-krotnie trafiali do bramki. San Marino próbowało 2 razy, a raz celnie. San Marino zajęło ostatnie miejsce w grupie mając nikogo chyba nie dziwi 0 punktów. Natomiast Estonia zdobyła pełną pulę punktów.

Wynik meczu: 0-4

38′ Anier (Estonia)

56′ Teniste (Estonia)

66′ Sappinen (Estonia)

78′ Anier (Estonia)

To wszystkie mecze rozegrane w poniedziałek. Było dużo emocji i pełno żółtych kartek.

Autor: Bartłomiej Kapcia