Dla reprezentacji Polski Mistrzostwa Europy to turniej pocieszenia po przegranych igrzyskach. Już w ćwierćfinale trafiliśmy na jednego z odwiecznych rywali – Rosjan. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

Wydaje się, że Polacy są w lepszej formie. Wraz z biegiem turnieju ich popełniają coraz mniej błędów. Na początku zdarzały się małe wpadki – przegrane sety z Grecją czy Portugalią, ale od trzech meczów podopieczni Vitala Heynena punktują rywali bez skrupułów – do zera.

Rosjanie mają trochę więcej problemów. Przegrali już z Turcją, zwyciężyli po pięciosetowym boju z Holendrami, a także stracili sety z Hiszpanią, Finlandią, czy Ukrainą. Ostatnie ich mecze z Polską to również nie są najlepsze wspomnienia. Dwa „najnowsze” pojedynki to dwie porażki reprezentacji Sbornej.

Stawką dzisiejszego spotkania jest awans do półfinału imprezy, gdzie wygrany zmierzy się z Czechami lub Słoweńcami. Tytułu mistrzowskiego bronią Serbowie, którzy w tym roku do 1/2 finału już awansowali. W niedawno zakończonym meczu pewnie pokonali Holendrów 3-0.