Za nami kolejne roztrzygnięcia po trzeciej kolejce futsalowych Mistrzostw Europy. Wczoraj poznaliśmy cztery ostatnie reprezentacje, które zagwarantowały sobie awans do fazy pucharowej. Niestety, wśród tych drużyn nie znaleźli się Polacy.

Przed ostatnią kolejką fazy grupowej nasi reprezentanci mieli jeszcze szanse na awans – aby jednak to się stało, potrzebne były dwie okoliczności. Słowacy musieli pokonać Chorwację (co zresztą się wydarzyło), a Polska potrzebowała zwycięstwa z Rosją. Ten ostatni warunek nie został niestety spełniony.

Polacy do spotkania z Rosją podeszli bardzo zmotywowani i starali się jak najszybciej otworzyć wynik. To jednak nasi rywale stwarzali sobie lepsze okazje i w szóstej minucie gola dla nich zdobył Anton Sokolov. Dziesięć minut później Rosjanie podwyższyli na 2:0. Polska reprezentacja potrafiła odpowiedzieć przed przerwą trafieniem Sebastiana Leszczaka. Na tym jednak zakończyło się strzelanie Polaków – drugą połowę kompletnie zdominowali już Rosjanie, którzy dołożyli jeszcze trzy gole.

W związku z niespodziewanym zwycięstwem Słowacji nad Chorwacją, która swoją drogą była skazywana przed turniejem na pożarcie, to właśnie reprezentanci naszych sąsiadów – obok Rosji – wyszli z naszej grupy. Polacy zakończyli Euro na ostatniej pozycji z jednym punktem na koncie.

W grupie D natomiast zobaczyliśmy mnóstwo goli w niespodziewanych okolicznościach. Gruzja, która wygrała dwa pierwsze mecze, zebrała baty od reprezentacji Hiszpanii. Oczywiście reprezentacja La Roja była faworytem, ale wynik aż 8:0 to zdecydowane zaskoczenie. W drugim spotkaniu Bośniacy nie potrafili sobie poradzić z Azerbejdżanem – mecz zakończył się rezultatem 2:4. Azerowie w obliczu wygranej Hiszpanii znaleźli się jednak na trzecim miejscu i nie awansowali do strefy pucharowej.