Collins Kipruto wygrał bieg na 800 metrów, który kończył zawody World Indoor Tour w Madrycie. Polacy robili co mogli, lecz Kenijczyk znów był poza ich zasięgiem. Adam Kszczot zajął 2. miejsce, Marcin Lewandowski był czwarty.

W stolicy Hiszpanii oglądaliśmy bardzo szybki bieg. Peacemaker Guillermo Rojo narzucił zawodnikom mocne tempo, a najlepiej w takich warunkach czuł się Kipruto. Reprezentant Kenii prowadził od startu do mety, praktycznie niezagrożony. Za jego plecami toczyła się zażarta walka o drugie miejsce. Kszczot, widząc, że bieg jest bardzo dynamiczny, przypuścił atak już na okrążenie przed końcem i biegł tuż za Kipruto. Gdy wydawało się, że Polak spokojnie dobiegnie jako nr 2, świetnie zaczął finiszować Mariano Garcia. Ostatecznie Kszczot pokonał Hiszpana o 0.01 sekundy, ale zawodnik gospodarzy i tak został bohaterem, bijąc przed własną publicznością życiówkę. Na 4. pozycji n linii mety zameldował się Lewandowski, który dopiero na ostatnich metrach połknął dwóch rywali biegnących przed nim.

Kipruto z czasem 1:46.09 ustanowił nowy rekord mityngu. Poprzedni należał do Adama Kszczota (1:46.38). Kenijczyk wygrał także klasyfikację końcową 800-metrowców z dorobkiem 30 punktów, za nim uplasowali się: Kszczot (24) i rodak Kipruto Cornelius Tuwei. Marcin Lewandowski w tym zestawieniu uplasował się na 5. miejscu.

Więcej wiadomości z mityngu w Madrycie znajdziecie na naszej stronie!