Świetne wiadomości z Madrytu! Justyna Święty-Ersetic wygrała bieg na 400 metrów rozgrywany w stolicy Hiszpanii w ramach World Indoor Tour. Polka okazał się także najlepsza w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Inna Biało-Czerwona, Iga Baumgart-Witan zajęła 4. miejsce.

Bardzo mocno zaczęła Lea Sprunger. Szwajcarka biegnąc na jednym z bardziej zewnętrznych torów szybko dogoniła Justynę Święty-Ersetic i objęła prowadzenie. Cała stawka biegła razem, jedna za drugą, ale z dość wyraźną przewagą Sprunger. W połowie drugiego okrążenia Polka przystąpiła do ataku i wyprzedziła Helwetkę na ostatnim wirażu. Zawodniczka AZS-AWF Katowice nie oddała już pierwszego miejsca i wygrała tę rywalizację z czasem 51.93. Pozostałe biegaczki uzyskały rezultaty powyżej 52 sekund. Na 4. pozycji na metę wpadła Iga Baumgart-Witan (52.62).

Zawody w Madrycie były ostatnimi z cyklu World Indoor Tour. W końcowej klasyfikacji pań na 400 metrów także zwyciężyła Justyna Święty-Ersetic z 27 punktami na koncie. Druga była Lisanne de Witte (22), a trzecia Lea Sprunger (19). Miejmy nadzieję, że udane występy halowe Polki to tylko preludium przed najważniejszą imprezą tego roku, czyli Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Więcej wiadomości z mityngu w Madrycie znajdziecie na naszej stronie!