Stale rozwijający się pod względem sportowym Lublin może zorganizować Mistrzostwa Europy juniorów młodszych w lekkoatletyce! Takie informacje podaje w swoich social mediach Sofia Ennaoui, zawodniczka lokalnego klubu AZS UMCS Lublin.

Lublin to jedno z niewielu miast w Polsce, które dość ambitnie podchodzi do sportu i nie boi się dużych wyzwań, zarówno tych organizacyjnych, jak i tych, za którymi stoją dość duże pieniądze. Jeśli chodzi o samą lekkoatletykę, na zmodernizowanym stadionie zorganizowane zostały tam w ciągu dwóch lat rozegrane Mistrzostwa Polski seniorów oraz młodzieżowców, a także Akademickie Mistrzostwa Polski. 

Stadion został przystosowany do warunków IAAF, co pozwala im na zorganizowanie imprez międzynarodowych. O takiej możliwości poinformowała w swoich social mediach Sofia Ennaoui, która od tego roku jest zawodniczką lokalnego klubu AZS UMCS Lublin. 

Mieć taką sportsmenkę jaką jest Sofia Ennaoui w swoich szeregach to nie tylko wielka duma, ale również doskonała wizytówka dla miasta, które stara się o organizację wielkiej imprezy. Gorąco wierzymy, że władze przychylnie spojrzą na kandydaturę miasta Lublin.

Międzynarodowe zawody lekkoatletyczne w kategorii juniora młodszego bardzo często wyłaniają wielkie talenty, które kilka lat później osiągają wielkie sukcesy już w kategorii seniora. Doskonałym przykładem z Polski jest np. Konrad Bukowiecki, który od najmłodszych lat należał do ścisłej światowej czołówki, a teraz z powodzeniem startuje na największych lekkoatletycznych arenach. 

 

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Lekkoatletyka oraz fotografia