Polscy siatkarze bardzo szybko uporali się z reprezentacją Australii. Po zaciętym spotkaniu pomiędzy Francją i Brazylią, ze zwycięstwa cieszyli się Trójkolorowi. Po pięciosetowym bataliach, Argentyna wygrała z Niemcami, a Włochy z Bułgarią. Iran, Serbia i Słowenia zapisały na swoim koncie kolejne zwycięstwa. W hicie kolejki, Rosjanie przez dwa sety prezentowali naprawdę dobrą grę, ale Amerykanie weszli na wyższy poziom i wygrali trzecią partię. W czwartym secie ponownie dominowali siatkarze Sbornej i wygrali trzecie spotkanie w Lidze Narodów.

Polacy nawet przez chwilę nie dali szans swoim przeciwnikom. Biało-czerwoni dominowali w każdym elemencie i zwyciężyli 3:0. To trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Najwięcej punktów wśród podopiecznych Vitala Heynena zdobył Łukasz Kaczmarek (17 pkt) oraz Kamil Semeniuk (12 pkt). W drużynie Australii po pięć punktów zdobyli Nohemiah Mote i Luke Smith. Polacy awansowali na 2. miejsce w tabeli.

Wyniki pozostałych spotkań:

Niemcy – Argentyna 2:3 (19:25, 25:23, 25:17, 23:25, 13:15)

Iran – Kanada 3:1 (22:52, 25:22, 25:22, 25:22)

Japonia – Serbia 1:3 (25:18, 23:25, 22:25, 13:25)

Brazylia – Francja 0:3 (37:39, 18:25, 28:30)

Holandia – Słowenia 0:3 (18:25, 15:25, 18:25)

Włochy – Bułgaria 3:2 (25:19, 20:25, 25:13, 23:25, 15:12)

Rosja – Stany Zjednoczone 3:1 (25:22, 25:19, 17:25, 25:19)

Jutro Polacy zmierzą się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Początek spotkania o godz. 18:00.

Źródła: fot. TVP Sport, en.volleyballworld.com

Autor: Mateusz Gajda