Po siatkarkach ŁKS-u Commerceconu Łódź i Chemika Police do walki na europejskich parkietach przystępuje drużyna Developresu SkyRes Rzeszów. Siatkarki Stephane Antigi o pierwsze punkty w Lidze Mistrzyń powalczą na turnieju w Scandicci. 

Polskie drużyny kobiecie rozpoczęły zmagania w Lidze Mistrzyń w tamtym tygodniu. ŁKS Commercecon Łódź na turnieju w Płowdiwie wygrał dwa spotkania i jedno przegrał. Taki sam rezultat na turnieju w Novarze zaliczyła ekipa Chemika Police. 

Teraz do gry wchodzi Developres SkyRes Rzeszów. Siatkarki z Podkarpacia w grupie A na turnieju w Scandicci zmierzą się z dwoma włoskimi ekipami- Savino Del Bene Scandicci i Unet E-Work Busto Arsizio oraz niemiecką drużyną SSC Palmberg Schwerin. 

Gramy dobrą siatkówkę co pokazuje nasza pozycja w Tauron Lidze. Na pewno to będzie ciężki turniej, ale jako kapitan tego zespołu wierzę, że pokażemy charakter na boisku – mówi dla portalu developres.rzeszow.pl Jelena Blagojevic, przyjmująca rzeszowskiej drużyny.

Jak słusznie zauważyła reprezentantka Serbii i dzisiejsza solenizantka gra Developresu w naszej rodzimej Tauron Lidze imponuje. Jest to jedyna drużyna w lidze bez porażki, naturalnie zajmująca pierwsze miejsce w tabeli i mająca 32 punkty na koncie. Ostatnią trzypunktową zdobyć Developres zanotował w meczu z Pałacem Bydgoszcz.  Czy podtrzymają swoją serie zwycięstw, która trwa już od ponad roku?

Gospodynie turnieju, czyli Savino Del Bene Scandicci na razie dobrze radzą sobie we włoskiej Serie A. Drużyna, której barw broni m.in. reprezentantka Polski Magdalena Stysiak zajmuje 4. miejsce w tabeli. Ma 24 punkty i niedawno zanotowało swoją ósmą wygraną, pokonując drużynę Cuneo bez straty seta. Ekipa trenera Massimo Barboliniego w sezonie 2020/2021 przegrała tylko 3 mecze. 

Gorzej prezentuje się druga włoska drużyna w grupie A, Unet E-Work Busto Arsizio. Zdobywczynie pucharu CEV z sezonu 2018/2019 zajmują odległe 10. miejsce w tabeli, z małym dorobkiem dziesięciu punktów, tylko trzema wygranymi i aż siedmioma porażkami. Siatkarki prowadzone przez Mario Fenoglio zanotowały niedawno serię czterech porażek z rzędu, jednak w ostatniej kolejce udało im się przełamać tę niefortunną passę i wygrać po tie-breaku z Perugią. 

Najlepsza drużyna ostatniego niedokończonego sezonu w Niemczech, czyli SSC Palmberg Schwerin zajmuje drugie miejsce w tabeli kobiecej Bundesligi, mając 18 punktów na koncie i tracąc tylko 3 do lidera Allianz MTV Stuttgart (grający w grupie D). Siatkarki Felixa Koslowskiego wygrały na razie 6 spotkań, a przegrały tylko 2. W ostatniej rundzie spotkań triumfowały nad drużyną VfB Suhl (3-1).

 

Obecność włoskich drużyn sprawia zawsze wielkie zagrożenie. Najwięcej problemów siatkarki Developresu powinny mieć z gospodyniami ze Scandicci. Pomimo odległego miejsca w tabeli drużyna Unet E-Work Busto Arsizio również łatwo nie odda tego meczu. Największe szanse rzeszowianki mają w meczu z SCC Palmberg Schwerin, jednak mecze z takimi underdogami jak Niemki równie dobrze mogą zmienić się w bardzo zacięty pojedynek. 

TERMINARZ TURNIEJU W SCANDICCI 

01.12 

17:30 – Savino Del Bene Scandicci – Unet E-Work Busto Arsizio 

20:30 – SSC Palmberg Schwerin – Developres SkyRes Rzeszów 

 

02.12 

17:30 – SSC Palmberg Schwerin – Savino Del Bene Scandicci 

20:30 – Developres SkyRes Rzeszów – Unet E-Work Busto Arsizio 

 

03.12 

17:30 – Unet E-Work Busto Arsizio – SSC Palmberg Schwerin 

20:30 – Developres SkyRes Rzeszów – Savino Del Bene Scandicci 

 

Źródło: cev.eu ; developres.rzeszow.pl

Autor: Janusz Siennicki

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.