Lionel Messi ma zapalenie ścięgna Achillesa. W związku z kontuzją piłkarz nie zagra w jutrzejszym meczu z Lorient. Katarscy zarządcy PSG nie zamierzają ryzykować zdrowiem Argentyńczyka, który przygotowuje się do mistrzostw świata.

Uraz Messiego nie jest na szczęście poważny, więc piłkarz ma duże szanse, żeby zagrać na mundialu. Władze PSG robią wszystko, aby reprezentacja Argentyny mogła zabrać swojego kapitana do rodzinnego kraju prezesa mistrza Francji.

W ten weekend Messi będzie odpoczywać, zatem nie zobaczymy go na boisku podczas meczu z Lorient. Argentyńczyk ma wrócić do treningów dopiero w poniedziałek. Przed mundialem nie będzie narażany na niepotrzebne obciążanie organizmu.

Napastnik PSG utrzymuje w tym sezonie świetną formę. W 18 meczach Messi strzelił łącznie 12 goli. Po słabym początku gry w PSG Messi powoli odzyskuje swój dawny blask. Jego ewentualna absencja na mundialu byłaby dużym osłabieniem dla „Albicelestes”.

Reprezentacja Argentyny rozpocznie swoją mundialową przygodę od meczu z Arabią Saudyjską (22 listopada). W grupie „Albicelestes” zmierzą się jeszcze z Meksykiem oraz Polską. Spotkanie z „Biało-Czerwonymi zaplanowane jest na 30 listopada. Będzie to ostatni mecz fazy grupowej.

Bartłomiej Gliwa

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.