Jurgen Klopp został poproszony o wskazanie piłkarza, który jego zdaniem jest najlepszy na świecie. Niemiecki szkoleniowiec postawił na Leo Messiego.

W ostatnich latach Leo Messi i Cristiano Ronaldo zdominowali piłkę nożną. Argentyńczyk zdobył Złotą Piłkę już sześć razy, natomiast Portugalczyk ma w swoim dorobku pięć takich nagród. Od wielu lat trwa więc debata, który z tej dwójki jest najlepszym zawodnikiem na świecie. Teraz głos w tej sprawie zabrał trener Liverpoolu, Jurgen Klopp.

– Dla mnie Messi, choć nie mógłbym bardziej podziwiać Ronaldo niż to robię – stwierdził Niemiec.
 
– Graliśmy już przeciwko im obu – prawie nie da się przeciwko nim bronić. Ale Messi ma trudniej, bo jego warunki fizyczne są słabsze. Gdyby można sobie wyobrazić idealnego piłkarza, to miałby wzrost Ronaldo oraz biegałby i skakał tak jak on. A do tego jego podejście jest bardzo profesjonalne – nie mogłoby być lepsze. Z drugiej strony jest mały Messi, który sprawia, że wszystko na boisku wygląda łatwo. Dlatego stawiam go trochę wyżej. Cristiano jest jednak także niesamowitym piłkarzem – dodał.
 
Klopp jednocześnie zaznaczył, że jest kilku młodych piłkarzy, którzy mają ogromny potencjał, lecz będzie im jednak dorównać osiągnięciom Messiego i Ronaldo.
 
– Obu łączy to, że wywarli tak wielki wpływ na futbol. Jest też kilku młodszych graczy, którzy mają zbliżony potencjał, ale wykorzystywanie go przez tak długi czas jest czymś niesamowitym – zakończył.
 
Źródło: goal.com
UDOSTĘPNIJ