Kenijka Peres Jepchirchir wygrała w Gdyni mistrzostwa świat w półmaratonie. Uzyskała czas 1:05.16, poprawiając należący do niej rekord świata w biegu samodzielnym kobiet. Druga była Niemka Melat Yisak Kejeta, a trzecie miejsce zajęła Etiopka Yalemzerf Yehualaw.

Kejeta finiszowała dwie, a Yehualaw trzy sekundy za triumfatorką. Najlepsza z Polek – Izabela Paszkiewicz (1:10.52) – była 28.

Jacob Kiplimo z Ugandy wygrał w Gdyni mistrzostwa świata w półmaratonie. Uzyskał czas 58.49, poprawiając rekord tej imprezy. Drugi był Kenijczyk Kibiwott Kandie, a trzecie miejsce zajął Amedework Walelegn z Etiopii.

Kandie dotarł na metę pięć sekund za triumfatorem, a Walelegn 19.

Najlepszy z biało-czerwonych – Krystian Zalewski (1:01.32) – był 34. Reprezentant UKS Barnim Goleniów o trzy sekundy poprawił rekord Polski.