Krystian Zalewski (UKS Goleniów) i Katarzyna Jankowska (Podlasie Białystok) okazali się najlepsi w mistrzostwach Polski w biegu na 10000 metrów, które zostały rozegrane w Karpaczu.

Do walki o medale na stadionie w Karpaczu imienia Ireny Szewińskiej stanęło ponad stu zawodniczek i zawodników. Faworytami biegu byli Krystian Zalewski i Katarzyna Jankowska.

Zawodnik UKS Goleniów świetnie pobiegł drugie 5 kilometrów i wygrał z przewagą prawie 15 sekund.

Większa rywalizacja o medale toczyła się u kobiet. Dopiero losy złotego medalu rozstrzygnęły się na ostatnim kilometrze. Izabela Paszkiewicz (AZS UMCS Lublin) niemal do ostatnich metrów naciskała na Jankowską i mimo ustanowienia rekord życiowego na dystansie 10 km, musiała uznać wyższość biegaczki z Białegostoku.

Pełne wyniki na stronie: http://live.domtel-sport.pl/ seria=1&runda=1&konkurencja=K10000&dzien=2020-09-19&impreza=6