Wielka Brytania jest jedynym krajem w Europie w którym nie ma żadnych mityngów, ani nawet nie ma ich zapowiedzi. Jedyną opcją lekkoatletów z Wielkiej Brytanii są starty zagranicą jeśli otrzymają zgodę na wyjazd po za kraj.

Wielka Brytania bardzo długo walczyła z koronawirusem. Jednak w pewnym momencie nie opanowali już sytuacji i premier wprowadził lockdown. Na ten moment średnio przybywa tam 600 przypadków wirusa i umiera 80 osób dziennie (45 000 łącznie). 

Przykładem o którym mówi cały świat jest Polska. Nasz kraj bardzo szybko wprowadził obostrzenia i dzięki temu od połowy czerwca w Polsce odbyło się już ponad 30 mityngów. Dodatkowo na zawodach może startować 300 lekkoatletów.

Jednak nadal trzeba pamiętać o przestrzeganiu obostrzeń na zawodach. Narazie żaden kraj nie wygrał z koronawirusem ale patrzmy w przyszłość optymistycznie. Większość zawodów w Polsce odbędzie się w jesieni. Trzeba być optymistą, aby ten czas przetrwać, ale nie może to uśpić naszej czujności.

Jak narazie Adam Gemili trenuje w USA. 4 lipca pobiegł 100 metrów w czasie 10.39. To najszybszy Brytyjczyk na listach światowych. W Polsce najszybszy jest Oliwer Wdowik z rezultatem. 10.51.

Źródło: Sprinterzy.com

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.