23 sierpnia odbędą się pierwsze zawody lekkoatletyczne na Stadionie Narodowym w Tokio, głównej arenie igrzysk 2021. Wezmą w nich udział najlepsi japońscy sportowcy, zarówno seniorzy, jak i juniorzy – poinformował dziennik “The Japan News”

Rywalizacja odbędzie się bez publiczności ze względu pandemii koronawirusa. Natomiast kibice obejrzą zawody w telewizji i internecie.
 
Stadion może pomieścić 60 tys. widzów. Odbędzie się tutaj ceremonia otwarcia i zamknięcia igrzysk oraz paraolimpiady 2021. Oprócz zawodów lekkoatletycznych zaplanowano też mecze piłkarskie. Koszt budowy obiektu to ponad 1,25 mld dolarów.
 
Prace budowalne zakończono w listopadzie.  Oficjalnie otwarcie odbyło się w grudniu. Wtedy na stadionie byli obecni kibice. Bieżnię przetestował Rekordzista Świata na 100 i 200 metrów Usain Bolt.
 
Źródło: PAP
UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.