Wayde van Niekerk, mistrz olimpijski i rekordzista świata w biegu na 400 m, nie weźmie udział w sobotnich zawodach testowych w Trieście z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa – poinformowały włoskie media.

Rekordzista świata w biegu na 400 metrów z problemów zdrowotnych od trzech lat nie startował w Europie. Start miał zaplanowany na dzisiaj. Miał pobiec na 100 i 400 m. Według “La Gazzetta dello Sport” zawodnik przebywa obecnie na kwarantannie w Gemonie.

Van Niekerk przygotowywał się w okolicach Wenecji do europejskiej części sezonu.

Reprezentant RPA w 2017 roku grając podczas pokazowego meczu rugby doznał poważnej kontuzji kolana – zerwał więzadła i uszkodził chrząstkę. 

Van Niekerka kibice dopiero zobaczyli w lutym 2020 roku, gdzie po dwóch i pół roku przerwy wrócił na bieżnię wygrywając rywalizację na 200 m podczas mityngu w Bloemfontein.

Mistrz olimpijski od kilku tygodni trenował we Włoszech i zapowiadał, że chce przejść do historii w biegu na 400 metrów, iż “złamie” granicę 43 sekund.

Źródło: PAP 

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.