Francuz Renaud Lavillenie po raz pierwszy od marca 2016 roku pokonał w skoku o tyczce wysokość powyżej sześciu metrów. Na mityngu w Tourcoing uzyskał 6,02 i trzy razy atakował rekord świata na 6,20. Jego wynik jest najlepszym tegorocznym na świecie.

Lavillenie, mistrz olimpijski z Londynu (2012) i srebrny medalista z Rio de Janeiro (2016), wraca teraz do wysokiej dyspozycji po latach leczenia kontuzji. Było już wielu sceptyków, którzy mówili, że Francuz już nie zdoła osiągać takich wyników jak wcześniej.

Były rekordzista globu Lavillenie po raz ostatni przekroczył granicę sześciu metrów 17 marca 2016 roku. Wówczas w Portland zdobył tytuł halowego mistrza świata. W tym roku będzie walczyć o złoto europejskiego czempionatu, który na początku marca odbędzie się w Toruniu. 

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.