Australijczyk Jai Hindley z grupy Sunweb wygrał 18. etap wyścigu kolarskiego Giro d’Italia, z Pinzolo do Laghi di Cancano. Nowym liderem został jego kolega z zespołu Holender Wilco Kelderman. Rafał Majka spadł w klasyfikacji generalnej na 11. miejsce.

Na mecie liczącego 207 kilometrów górskiego, „królewskiego” etapu – m.in. przez słynną przełęcz Stelvio (2758 m) – Hindley wyprzedził towarzysza ucieczki, Brytyjczyka Tao Geoghegana Harta z grupy Ineos Grenadiers. Trzeci był Hiszpan Pello Bilbao (Bahrain-McLaren) ze stratą 46 sekund.

Piąty na metę dotarł Wilco Kelderman (strata 2.18), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Wyprzedza o 12 sekund Hindleya i o 15 s Geoghegana Harta.

Dotychczasowy lider Portugalczyk Joao Almeida (Deceuninck-Quick Step) spadł na piątą pozycję.

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zajął 11. miejsce ze stratą prawie siedmiu minut (6.43) i w klasyfikacji łącznej spadł z szóstej na jedenastą lokatę. Do nowego lidera traci 7.28.