Yulimar Rojas i Armand Duplantis wygrali plebiscyt na lekkoatletkę i lekkoatletę 2020 roku. Wenezuelka poprawiła halowy rekord świata w trójskoku (15,43 m), a szwedzki tyczkarz dwukrotnie ustanawiał rekord globu, który teraz wynosi 6,18.

Rojas o siedem centymetrów poprawiła rekord, który przez 16 lat należał do Rosjanki Tatiany Lebiediewej.

Duplantis oba rekordowe skoki oddał w lutym. Najpierw w Toruniu uzyskał 6,17 m, a następnie w Glasgow 6,18. We wrześniu natomiast ustanowił rekord globu na stadionie – w Rzymie skoczył 6,15.

Polski Związek Lekkiej Atletyki został uhonorowany wyróżnieniem World Athletics Member Federation Award.

“To wyróżnienie to wielki zaszczyt dla Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, naszych sportowców i organizatorów polskich imprez. Za nami naprawdę trudny rok. Jestem dumny, że udało nam się zorganizować wiele wydarzeń. Pamiętajmy też, że mistrzostwa świata w półmaratonie, które odbyły się w październiku w Gdyni były jedynymi lekkoatletycznymi mistrzostwami świata w tym sezonie. Mam też nadzieję, że w kolejnym będziemy mogli spotkać się w Polsce na halowych i drużynowych mistrzostwach Europy oraz podczas World Athletics Relays na Stadionie Śląskim” – skomentował wyróżnienie prezes PZLA Henryk Olszewski

Światowa federacja doceniła m.in. fakt że w trudnych czasach pandemii w Polsce odbyły się trzy świetne mityngi Continental Tour, czyli Memoriał Janusza Kusocińskiego, Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie i Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy.

Źródło: PAP, FACEBOOK PZLA

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.