25 września w Doha miał wystartować Marcin Lewandowski. Jednak na starcie nie zobaczymy biegacza. Polski lekkoatleta uznał jednak, że musi dotrzymać słowa. Pobiegnie w Stalowej Woli.

W lutym Marcin Lewandowski przyjął zaproszenie od organizatorów “Leśnego Charytatywnego Festiwalu Sportu” w Stalowej Woli. Wtedy nikt nie myślał, że 25 września odbędzie się Diamentowa Liga. Nikt nie wiedział, że na świecie pojawi się pandemia koronawirusa. 

Niestety na ten dzień został zaplanowany finał Diamentowej Ligi w Katarze. Wszystko za sprawą koronawirusa. To cykl najbardziej prestiżowych mityngów lekkoatletycznych. 

Lewandowski zapewne miał zaplanowany już tam start, ale jak zdradził w rozmowie z tvn24.pl, odmówił. Wszystko dlatego, że chciał dotrzymać słowa i pomóc Aurelii oraz Rozalii (odpowiednio trzy i pół oraz dwa lata). Dziewczynki od urodzenia chorują na ciężką i rzadką chorobę metaboliczną –  hiperglcynemię nieketotyczną oraz epilepsję.

Takiej postawy niespodziewali się organizatorzy imprezy.

– Gdy zobaczyłem, że termin zawodów w Katarze wypada na dzień przed biegiem w Stalowej Woli stwierdziłem, że już po ptakach. No, ale zadzwoniłem do Marcina miesiąc temu i pytam, czy udział w naszych zawodach jest jest jeszcze aktualny. Po tym co usłyszałem opadła mi szczęka – przyznał Artur Szczęsny, cytowany przez tvn24.pl. 

– Powiedziałem Arturowi, że skoro obiecałem, że będę, to będę. Są rzeczy ważne i ważniejsze – wyjaśnił natomiast Marcin Lewandowski.

Start w Diamentowej Lidze to zarobienie dużych pieniędzy. Jednak Lewandowski nie chce zdradzać, ile środków zostałoby jemu przesłanych na konto.

– Powiedzmy, że była to równowartość moich miesięcznych zarobków – podsumował.

Źródło: Sportowefakty.pl

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.