Paulina Kaczyńska, Aleksandra Brzezińska, Marcin Lewandowski i Tomasz Grycko zwyciężyli w rozegranych w sobotę w Kwidzynie mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. Dla tego ostatniego był to piąty kolejny triumf w tej imprezie na dłuższym dystansie.

Mistrzostwa Polski miały się tradycyjnie odbyć w marcu, ale ze względu na pandemię koronawirusa zostały przełożone na jesień.

W Kwidzynie swój piąty z rzędu złoty medal na dłuższym dystansie (poprzednio zawodnicy rywalizowali na 10 km, a teraz mieli do pokonania dwa kilometry mniej) wywalczył Grycko. 28-letni reprezentant UKS Blizy Władysławowo uzyskał czas 23.34 i w stawce 47 zawodników wyprzedził Kamila Jastrzębskiego (SKB Kraśnik) – 23.45 oraz Błażeja Brzezińskiego (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – 24.16.

Na 4 km najlepszy okazał się Lewandowski (CWZS Zawisza) – 11.21. Kolejne miejsca w gronie 50 biegaczy zajęli Patryk Kozłowski (RLTL ZTE Radom) – 11.23 i Oliwier Mutwil (CKS Budowlani Częstochowa) – 11.27.

Wśród 32 kobiet na 4 km pierwsza na metę dotarła Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard) – 12.42. Na podium stanęły także broniąca tytułu Beata Topka (ULKS Talex Borzytuchom) – 12.45 oraz Sylwia Indeka (LKS Pszczyna) – 12.52.

Z kolei na starcie biegu na 6 km stanęło 26 lekkoatletek. Zwyciężyła Aleksandra Brzezińska (MKL Toruń) – 20.03, druga była Anna Bańkowska (Podlasie Białystok) – 20.22, a trzecia Weronika Lizakowska (KUKS Remus Kościerzyna) – 20.27.

Mistrzem Polski juniorów do lat 18 na 3 km został Krzysztof Różnicki – 8.20.