W drugim z sześciu czwartków lekkoatletycznych Orlen TVP Sport Cup Piotr Lisek wynikiem 5,60 m wygrał rywalizację tyczkarzy przed siedzibą TVP.  Wśród kobiet triumfowała Victoria Kalitta, która zaliczyła 4 m.

Na liście startowej w konkursie skoku o tyczce znalazło się 4 tyczkarzy i  4 tyczkarki. Piotr Lisek był pewny zwycięstwa już na wysokości 5,20. Bezbłędnie zaliczył 5,40. 5,60 skoczył dopiero w drugim podejściu. Kolejną wysokością było 5,70, ale niestety trzy podejścia zakończyły się niepowodzeniem.

Dla Piotra Liska był to pierwszy start od czasu odwołania wszystkich zawodów. Na drugim miejscu uplasował się wieloboista Paweł Wiesiołek, który skoczył 5 m i poprawił rekord życiowy ze stadionu. Trzecie miejsce zajął Sebastian Chmara, syn słynnego wieloboisty – 4,80. Na starcie zabrakło innego utytułowanego zawodnika Pawła Wojciechowskiego.

W skoku o tyczce kobiet Victoria Kalitta uzyskała 4 m tyle samo co Kamila Przybyła, ale ona zrobiła to dopiero w trzeciej próbie, a zwyciężczyni w drugiej. Trzecia miejsce zajęła  Anna Łyko – 3,80.

Źródło: PAP

 

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.