Podczas pierwszego startu w sezonie zawodniczka AZS- AWF Warszawa Pia Skrzyszowska na zawodach w Luksemburgu dwa razy poprawiała najlepszy wynik w Europie w kategorii U20 na dystansie 60 metrów. Natomiast w Walencji zawodnik AZS UWM Olsztyn Konrad Bukowiecki pchnął kulę na odległość 21.13.

Pia Skrzyszowska podczas biegu eliminacyjnego na 60 metrów uzyskała wynik 7.35, słabszy minimalnie o 0.01 sekundy od rekordu życiowego. Po ponad pół godzinnej przerwie Reprezentantka Polski w finale poprawiła się na 7.33 i zwyciężyła bieg finałowy. Po zawodach w Luksemburgu Pia Skrzyszowska jest liderką europejskich tabel U20 w biegu na 60 metrów.

W biegu na dystansie 1500 metrów Adam Czerwiński uplasował się na trzecim miejscu z wynikiem 3:43:47. Natomiast Szymon Żywko zajął 17 miejsce z czasem 3:54:12. Bieg wygrał Kenijczyk Evans Kipchumba z rezultatem 3:42:57.

Podczas zawodów klubowych rozgrywanych w Walencji nasz kulomiot Konrad Bukowiecki najlepszą odległość uzyskał w szóstej próbie. Pierwsze trzy pchnięcia były blisko 21 metrów. W pierwszej kolejce pchnął 20.85 potem 20.84, a w trzeciej 20.92. W szóstej kolejce kula wylądowała na 21.13.Ten wynik plasuje Konrada Bukowieckiego na pozycji wicelidera europejskich i światowych tabel. Naszego Reprezentanta Polski zobaczymy na najbliższym mityngu z cyklu World Athtletics Indoor Tour, które odbędą się 4 lutego w Düsseldorfie. Gdyby nie odwołane Halowe Mistrzostwa Świata, które miały się odbyć w Nankinie to Konrad Bukowiecki w starcie w Walencji wypełniłby minimum na te zawody.